Skrevet av Merete Litland torsdag 16. februar 2012 09:49
Én uke har de hatt på seg, elevene som sto på scenen i går og spilte en fantastisk premiere på "Et eventyr av musikaler". Én uke har de hatt for å øve inn tekster, lage og øve inn danser, øve inn musikk, få på plass lyd og lys, lage kostymer, lage rekvisitter og markedsføre prosjektet. Underveis har de blitt motivert til å gi det lille ekstra i form av påfyll av nystekte vafler og morsomme motivasjonsvideoer.
Det har vært en intens og flott reise som toppet seg i går med en velspilt premiere. I dag og i morgen vises forestillingen frem for to naboskoler, og på lørdag kommer 130 foreldre og foresatte og ser stykket. Gled dere alle sammen!
Vi som jobber her på Åsane folkehøgskole har hatt stor glede av å jobbe med elevene i de forskjellige gruppene, og synes det er utrolig kjekt å treffe elevene på en litt annen arena enn hva vi gjør til vanlig. Denne uka gjør oss ekstra stolte av ungdommene som er våre i et lite skoleår.
Ta gjerne en liten titt på bildene og nynn sanger som I dreamed a dream, Memory, Hakuna Matata, Antem og andre melodier fra musikalene Chess, Les Misérables, Phantom of the Opera, the Lion King og Cats.
| Fellesprosjektet 2012Her kan dere se bilder fra premieren på Et eventyr av musikaler - fellesprosjektet for elevene skoleåret 2011/2012.Gå til galleri |
| < > Mai | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ma | Ti | On | To | Fr | Lø | Sø |
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | |
| 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
| 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 |
| 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 |
| 28 | 29 | 30 | 31 | |||
| Apr 26 | Avreisedag |
| mai 01 | Offentlig fridag |
| mai 02 | Premiere teater |
| mai 05 | Lørdagsseminar på Sætregården |
| mai 07 | Rydde- og pakkedager |
| mai 10 | Avslutningstur |
| mai 12 | Avslutningsfest |
| mai 13 | Siste skoledag / Avreise |