Skrevet av Signe Lund Andreassen torsdag 09. desember 2010 10:16
Kunstlinjen vår har samarbeid med skulptørene Arne og Vidar Meland. Far og sønn bor og arbeider på Os sør for Bergen, hvor de i sine atelierer lager skulpturer både i marmor og bronse.
Arne tilbringer mye tid i utlandet, spesielt i Italia hvor han i en årrekke både har hentet inspirasjon og arbeidet i marmorbyen Carrara. Vi vil presentere dem begge her gjennom noen bilder fra verkstedene, og vise noe av den mangfoldige produksjonen disse to står for.
Til våren skal vår klasse «flytte inn» i atelierene på Os noen dager, og bo og arbeide sammen med duoen Meland. Å få innblikk i hvordan profesjonelle kunstnere jobber er interessant, og det å få kjennskap til prosessen fra ide til ferdig skulptur blir garantert lærerikt. Dette ser vi virkelig frem til!
Neste skoleår vil dette samarbeidet bli utvidet.
| Arne og Vidar MelandHer kan du se bilder fra Arne og Vidar Melands verksteder og produksjon.Gå til galleri |
| < > Mai | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ma | Ti | On | To | Fr | Lø | Sø |
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | |
| 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
| 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 |
| 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 |
| 28 | 29 | 30 | 31 | |||
| Apr 26 | Avreisedag |
| mai 01 | Offentlig fridag |
| mai 02 | Premiere teater |
| mai 05 | Lørdagsseminar på Sætregården |
| mai 07 | Rydde- og pakkedager |
| mai 10 | Avslutningstur |
| mai 12 | Avslutningsfest |
| mai 13 | Siste skoledag / Avreise |